категорії: стаття

Ляпис Трубецкой: Пафос героїзму та дикий піар ми використовуємо в боротьбі з ворогами

теґи: ляпис трубецкой

«Ляписа Трубецкой» в Україні завойовує все більше прихильників. Подивитись виступ протестного білоруського гурту в Києві 28 жовтня прийшло близько 5 тисяч людей, а це в п’ять разів більше ніж у попередні кілька років. Популярність колективу зростає пропорційно його антивладній пропаганді.

Ляпис Трубецкой

За останні п’ять років гурт видав чотири альбоми з гострими соціальними текстами: «Капітал», «Маніфест», «Культпросвет» та «Веселые картинки». Саме в ці роки «Ляпис Трубецкой» поступово перетворювався з масового колективу в альтернативний, і настрій змінився не тільки в іншому більш панковому звучанні, але й у ліриці.

Взимку 2011 року група вирушила в концертний тур на підтримку останнього альбому «Весёлые картинки». Зокрема, у Києві на виступі 18 лютого колектив зібрав близько тисячі людей.

Якраз під час туру на підтримку платівки в інтернеті почав поширюватись список «заборонених культурних діячів», згідно з яким білоруські та інші колективи не повинні були згадуватись в офіційних ЗМІ, серед них був і «Ляпис Трубецкой». Хоча влада існування такого документу заперечувала, багато концертів не відбулось. Організатори скасовували виступи в Гомелі, Могилеві, Мінську та інших містах з причин, схожих на вигадані: то клуб відмовляв напередодні, то там мали проводити важливішу подію.

На сайті інтернет-телебачення «1tvnet.ru» 12 жовтня з’явилось інтерв’ю з фронтменом колективу Сергієм Міхалком, під час якого музикант дуже жорстко висловлювався стосовно влади Президента Білорусії Олександра Лукашенка.

«Це брехун, крадій та невіглас. Він ніякий не президент. Це людина, яка ненавидить свій народ. У кращому випадку заслуговує справедливого суду… Мені здається, нашою країною будь-яка людина, яка вміє читати та рахувати до десяти, змогла б керувати краще ніж Лукашенко» – розповів своє ставлення Міхалок.

Музикант звинуватив Лукашенка в роз’єднанні білорусів та використанні маніпуляцій ЗМІ для приховування справжньої ситуації в державі.

«Я проста людина, не політик. У мене завжди будуть претензії і до іншої влади. Я не фокусуюсь на Лукашенко, у мене просто немає вибору» – додав співак. Сергій Міхалок розповів, що бачить єдиний вихід у боротьбі.

На наступний день після оприлюднення інтерв’ю, білоруський сайт «belaruspartisan.org» написав, що прокуратура Центрального району Мінську відкрила проти Міхалка справу з обвинуваченням в публічній образі Лукашенка. Зокрема мова йде про статтю 368 «Кримінального кодекса Білорусії», яка сформована в оригіналі як «Оскорбление Президента Республики Беларусь», і передбачає покарання до двох років.

Прокуратура Мінська не прокоментувала таку інформацію щодо відкриття кримінальної справи, про це зазначило інформаційне агентство «Інтерфакс» на своєму сайті «interfax.by».

Ляпис Трубецкой

Продюсер «Ляпіса Трубецкого» Євгеній Колмиков в інтерв’ю «Комсомольській Правді» зазначив, що повістка існує. Колмиков основною причиною виклику вважає публічну діяльність та висловлювання музиканта, інших приводів не бачить.

«Він говорить те, що думає. Я вважаю, що в цьому і є громадянський обов’язок та функція поетів… Навіщо ж кисень йому перекривати? Хто тоді говоритиме, якщо не поет?... Міхалок – порядна, чесна людина. Ні в які конфлікти не влазить, з наркотиками не повязан. Його цікавлять концерти» – розповів продюсер колективу.

Євгеній Колмиков запевнив, що гурт концерти через повістку не скасовуватиме.

«А чому ні? Запрошуємо всіх на концерт в Калініград. І слідчих теж… От тільки, може, там всі квитки куплені… З такою-то піар-акцією, яку ми не планували».

Як вплинула ситуація з фронтменом на популярність колективу, можна простежити за кількістю відвідувачів на їхніх виступах.

На сольному концерті в Києві 28 жовтня можна було побачити близько 5 тисяч осіб. Вільного місця в клубі «Stereo Plaza» майже не було, при тому що заклад розрахований на 6 тисяч відвідувачів. Менше ніж рік тому послухати групу в українській столиці прийшла приблизно тисяча осіб, це було видно з вільного місця в клубі.

Ляпис Трубецкой

Політичні ситуації в Україні та Росії теж мають схожі обриси, є багато протестно налаштованої молоді, є деякі утиски. Це безумовно грає на руку гурту в плані піару. Білоруська прокуратура створила додаткову рекламу новому туру «Грай», але через небезпеку виступати в Білорусі, музиканти вимушені робити концерти в близьких до кордону містах. Міхалок як найбільш відома негативно налаштована проти Лукашенка особа стає свого роду національним героєм, у Мінську на стінах малюють його портрети.

Заради концерту «Ляписа Трубецкого» білоруси згодні відвідувати іншу країну. Хлопець на ім’я Дмитро приїхав на виступ колективу в Київ із Гомеля.

«У нас заборонений цей гурт. Взагалі не можна почути їхній виступ» – розповів Дмитро.

Українські прихильники під час концерту активно розмахували білоруськими прапорами. Коли Міхалок співав «Живи, Білорусь», присутні миттєво підхоплювали і потужно скандували цю фразу.

«Тепер ви розумієте, як важливо зібратись всім разом і продемонструвати один одному нашу силу. Дивіться, які бойові хлопці, які гарні дівчата. Подивіться, які міцні у нас руки, гострі очі, які сильні ікла і бажання жити в наших серцях» – звернувся Сергій Міхалок до публіки між піснями.

Ляпис Трубецкой

Люди, які прийшли на концерт, слухали Міхалка і скандували так, ніби вони відстоюють свої власні права, об’єднавшись в одне ціле.

«Так, звісно, пафос героїзму, маскультовий акцент, широкі жести і цей дикий піар – все це ми використовуємо в боротьбі зі своїми ворогами. Ми використовуємо старий партизанський метод – комунікації супротивника для того, щоб захоронити його заживо, прогнати його, щоб його не було і він не заважав нам жити» – сказав Міхалок під час виступу.

Кожне згадування Сергія Міхалка в пресі, особливо, якщо це пов’язано з політикою, збільшує кількість прихильників «Ляписа Трубецкого». Українці, які втомились від політичних баталій, мають протестні настрої, тому відвідують концерти колективу, щоб виплеснути своє незадоволення, поділитись емоціями. Хоча політична ситуація в Білорусії та Україні різна, молодь починає помічати схожі риси і хоче відстоювати свої права. Тому заклик Міхалка «не буди скотом» і боротись проти утисків так близько сприймається його прихильниками. З кожнийм новим гострим висловлюванням гурт збільшує свою популярність.